Life
comments 13

Jak to jest skończyć Hogwart?

graduation-5860 (1 of 1)-2

Za miesiąc kończę 27 rok życia, takie rzeczy nie powinny mnie już chyba obchodzić. Ale w dniu wręczenia dyplomów uśmiech nie schodził mi z ust (metaforycznie, praktycznie mam raczej resting bitch face).

Kiedy kończyłam pierwsze studia, czułam jakąś tam dumę, ale bardziej miałam poczucie, że kończy się coś, co i tak za długo już trwało. Chciałam studiować medycynę, wiedziałam już, że czeka na mnie ciepłe miejsce w szkole medycznej w Glasgow i nie mogłam się doczekać.

Moje pragnienie studiowania medycyny jest jedną najmniej racjonalnych rzeczy w moim życiu. Nie wiem, skąd się wzięło. Próbowałam je zagłuszyć, wyrzucić z mózgu, tłumaczyć sobie, że jestem artystką w sercu, a nie jakimś odtwarzaczem faktów. Zapierałam się rękami i nogami, a z drugiej strony nie mogłam przestać o tym myśleć. Teraz z perspektywy czasu podejrzewam, że była to gra mojej przerośniętej ambicji. Wiedziałam, że na medycynę trudno się dostać, więc musiałam dopiąć swego. Nadal nie tłumaczy to jednak, dlaczego mam uśmiech na twarzy o 4 rano w środku nocnego dyżuru na noworodkach i tęsknie za szpitalem w czasie wakacji.

graduation-5860 (5 of 21) graduation-5860 (7 of 21) graduation-5860 (4 of 21) graduation-5860 (21 of 21) graduation-5860 (1 of 21) graduation-5860 (3 of 21)

W zeszły czwartek nadszedł ten moment. Złożyłam przysięgę Hipokratesa i stałam się lekarzem. Było pięknie, deszczowo, Szkocko i parę razy się wzruszyłam. Nie tylko ja.

Nasz dziekan i kadra uniwersytecka w College of Medicine w Glasgow była niesamowita. Nigdy nie spotkałam ludzi, którzy byliby tak bardzo po stronie studentów i z takim zaangażowaniem podchodzili do swojej pracy na universytecie.

Dziekan zapisze się w naszej pamięci (bo jestem pewna, że nie tylko mojej) jako osoba, która w czasie sesji przyprowadzała swojego szczeniaczka do biblioteki, żeby odstresować studentów. Był dla nas dostępny w dzień i w nocy na forum dla ostatniego roku, gdzie odpowiadał na nasze pytania dotyczące past paperów. Zostawiał słodycze w bibliotece i wynegocjował ze szkołą, żeby sklepik w budynku medycyny dawał zniżkę 50% w weekendy na lunch i kanapki. I nie, nie jest podejrzanym facetem po sześćdziesiątce, który bardzo lubi młode studentki. Ma około 40 lat, dwójkę małych dzieci i aparycję młodego Szkota z Braveheart.

graduation-5860 (8 of 21) graduation-5860 (10 of 21) graduation-5860 (11 of 21) graduation-5860 (12 of 21) graduation-5860 (15 of 21)

Nie wiem, czy on miał z tym coś wspólnego, ale na zakończenie wręczenia dyplomów, które odbyło się w Bute Hall na uniwersytecie, organista zagrał ściężkę muzyczną Hedwigi z Harry’ego Pottera.

Wszyscy wychodziliśmy z największymi uśmiechami na twarzach. Tego dnia spełniło się wiele snów i marzeń. W tym dwa moje z dzieciństwa.

graduation-5860 (6 of 21)

graduation-5860 (17 of 21) graduation-5860 (14 of 21) graduation-5860 (18 of 21) graduation-5860 (1 of 1)-2Zdjęcia: J

Filed under: Life

by

Nazywam się Małgosia Frej i piszę blog o życiu: moim i świata, który mnie otacza. Moje wpisy to głównie reportaże z podróży, przemyślenia na tematym które mnie poruszają oraz wycinki z mojego życia i pracy jako młody lekarz w Szkocji.

 • Ula

  To musi być fajne uczucie, skończyć studia, poczuć się dumnym z siebie, wzruszyć. Ja akurat dzisiaj dostałam wyniki dissertation i tak sobie myślę, że na zakończenie nie mam nawet co jechać, bo to wszystko było jedną wielką porażką.

  • http://www.thefleetingday.com/ Malgosia Frej

   Samo to, że skończyłaś to duże osiągnięcie! z pierwszych studiow wiem jak to jest studiowac i czuc ze nie chce sie byc w tym kraju ani minuty dluzej, ale kiedy nadchodzi koniec warto to uczcic. J nie poszedl na swoje graduation i chyba do tej pory troche zaluje…

   • Ula

    No w sumie to zbyt optymistycznie to przedstawiłam- jeszcze nie skończyłam, mam dwie poprawki, także może jeszcze będę musiała wrócić do Birmingham na rok. Haha ale byłoby śmiesznie 😉

    • http://www.thefleetingday.com/ Malgosia Frej

     mam nadzieję, że obejdzie się jednak bez powrotu do UK…trzymam kciuki.

 • Ala

  Ojej baardzo ci gratuluję :D.Mnie czeka dopiero liceum,a skończenie medycyny to taki szczyt marzeń.A zdjęcia świetne 😀

  • http://www.thefleetingday.com/ Malgosia Frej

   dzięki i powodzenia!

 • https://annamboland.wordpress.com/ Anna Maria Boland

  Serdecznie gratuluję Pani doktor!

  • http://www.thefleetingday.com/ Malgosia Frej

   dziękuje bardzo! nie umiem się jeszcze przyzwyczaić do tego że będę musiała się tak przedstawiać pacjentom.

 • Kasia Gryczana

  Studiować na Hogwarcie, to brzmi super! Ja cierpiąc katusze podczas nauki w bibliotece pocieszam się, że przynajmniej siedzę w najładniejszym budynku w mieście, pałacu Branickich 😉

  • http://www.thefleetingday.com/ Malgosia Frej

   every little helps :)

 • http://verdialife.pl/ Verdia

  Ale super! Gratulacje!

  • http://www.thefleetingday.com/ Malgosia Frej

   dziękuję!

 • Marta

  Bardzo zazdroszczę kadry, która walczy o studentów… u mnie kadra zdecydowanie walczy ze studentami, a dziekan…myśli tylko jak utrudnić nam życie…ale ciągle żyję nadzieją, że będzie się to zmieniać…i oczywiście gratuluje!! :)